Hibe Uygulama Eğitimi 24 Ekim 2016 tarihinde başlıyor

Haberler

haberler-10
24 Ekim 2016

HİBE UYGULAMA EĞİTİMİ 24 EKİM 2016 TARİHİNDE BAŞLIYOR

İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi ve Operasyon Faydalanıcılarının Kurumsal Kapasitesinin Desteklenmesi için Bilgilendirme ve Tanıtım Teknik Yardım Projesi kapsamındaki Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Desteklenmesi (ISEDP) Hibe Programı Hibe Uygulama Eğitimi 24 Ekim 2016 tarihinde başlıyor.

24-26 Ekim 2016 tarihleri arasında 3 gün sürecek eğitimler Ankara’da Park Inn by Radisson Hotel’de gerçekleşiyor. Programının hibe faydalanıcılarının katılacağı eğitimde eş finansman, eğitimler, kurslar, görevlendirmeler gibi proje uygulanması ile ilgili genel konular, projelerin mali ve teknik dokümantasyonu, izleme ve destek faaliyetleri, görünürlük kuralları, etik kurallar, düzensizlikler ve risk yönetimi gibi konular yer alacak. Eğitimin son gününde hibe faydalanıcıları, sözleşme yöneticileri, tematik uzmanlar ve hibe izleme uzmanları ile görüşmeler yapacaklar.

İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı çerçevesinde geliştirilen “Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ve İstihdam Edilebilirliklerinin Desteklenmesi Hibe Programı”nın imza töreni ve “İnsana Odaklan – Değişimi Yansıt” Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Sn. Mehmet MÜEZZİNOĞLU ve AB Türkiye Delegasyonu Maslahatgüzarı Sn.Béla SZOMBATI’nin katılımları ile 20 Ekim 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

PROJE KÜNYESİ

İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi'nin Sözleşme Makamı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü'nün Faydalanıcısı olduğu DESİP Projesi Niras IC Sp. Z.o.o. liderliğindeki konsorsiyum tarafından yürütülmektedir.

ALO 170

ALO 170

İLETİŞİM

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
İnönü Bulvarı 42 • Emek, 06520, Ankara
Telefon: +90 (312) 296 76 78
desip@desip.org