DESİP Kapanış Toplantısı ve Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Haberler

haberler-15
24 Ağustos 2017

DESİP Kapanış Toplantısı ve “Fark Yok. Farkında mısın?” Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni 24 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleştirildi.

DESİP- Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Teknik Yardım Projesi kapsamında düzenlenen “Fark Yok. Farkında Mısın?” Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni ve proje kapanış konferansı 24 Ağustos 2017 tarihinde, Ankara Hilton Hotel’de yapıldı.

DESİP Projesi Kapanış Konferansının açılış oturumunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar YILDIRIMHAN, Çalışma Genel Müdürü Nurcan ÖNDER, AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı Daire Başkanı Uğur GÜNEŞ ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölümü Program Yöneticisi Tsvetana STOYCHEVA proje ve dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu alanında AB ve Türkiye Cumhuriyeti’nin finansal desteği yapılan çalışmalar hakkında konuşmalar yaptı.

Açılış konuşmalarının hemen ardında Fark Yok. Farkında Mısın? Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni gerçekleşti. Fotoğraf yarışmasının üçüncülüğünü “Emek” adlı fotoğrafıyla kazanan Volkan KARAGÜLLEOĞLU’ na ödülünü AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı Daire Başkanı Uğur GÜNEŞ, ikinciliği “Başarıya Engel Yok” fotoğrafıyla kazanan Mehmet YASA’ya ödülünü Devlet Eski Bakanı Işın ÇELEBİ ve birinciliği “Mola” adlı fotoğrafıyla kazanan Kayhan GÜÇ’ ödülünü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar YILDIRIMHAN verdi.

Ödül töreninden sonra fotoğrafçı Coşkun ARAL “Yaşam sanattır. Sanat için çalışmak lazım!” konulu bir konuşma yaptı.

Programın ikinci oturumunda, DESİP İstihdam ve Sosyal İçerme Uzmanı Herve BUIGUES DESİP Projesi kapsamında gerçekleşen faaliyetler ve ulaşılan sürdürülebilir sonuçlar hakkında bilgi verdi. Polonya İstihdam ve Sosyal İşler Kurumu Müdürü Dr. Lukasz ARENDT Avrupa Birliği’nde dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu konusunda yapılan çalışmalar ve elde edilen sonuçlar hakkındaki konuşmasından sonra

Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Şeref Kazancı, Çalışma Genel Müdürlüğünün dezavantajlı kişilerin istihdamı ve işgücüne katılımlarında karşılaşılan her türlü ayrımcılıkla mücadele konusunda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Etkinlik İstihdam Politikaları Daire Başkanı İbrahim DEMİRCAN’ ın yönettiği “ISEDP Hibe Projeleri temsilcileriyle sohbet “programıyla sona erdi.

PROJE KÜNYESİ

İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi'nin Sözleşme Makamı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü'nün Faydalanıcısı olduğu DESİP Projesi Niras IC Sp. Z.o.o. liderliğindeki konsorsiyum tarafından yürütülmektedir.

ALO 170

ALO 170

İLETİŞİM

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
İnönü Bulvarı 42 • Emek, 06520, Ankara
Telefon: +90 (312) 296 76 78
desip@desip.org